تزریق بوتاکس در رشت

در این مقاله می خواهم برای شما اطلاعاتی را در مورد تزریق بوتاکس و انواع تزریق بوتاکس و تجربه خودم را برای شما بگویم . زیبایی صورت خیلی مهم و حیاتی است، خصوصا برای خانم ها. من یک روز تصمیم گرفتم برای رفع چین و چروک پیشانی خودم به پزشک مراجعه کنم. این موضوع باعث می شد که اعتماد به نفسم بیشتر شود . مهم ترین موضوع،مراجعه کردن به پزشکی قابل و متبحر است . شاید شما فکر کنید که باید به دنبال پزشکی باشید که هزینه تزریق بوتاکس برای شما کم تر باشد ولی باید گفت این طرز فکر درست نیست. من در رشت زندگی می کنم بعضی افراد برای منفعت خودشان با گفتن این که تزریق بوتاکس قیمت پایین تری دارد شما را گول می زنند ، فریب این افراد را نخورید ؛به هیچ وجه سلامتی خود را فدای ارزانی نکنید !

برای تزریق بوتاکس حتما به کلینیک های معتبر و پزشکان مجرب مراجعه کنید.

تزریق بوتاکس علاوه بر این که برای داشتن صورتی زیبا و شاداب برای قسمت هایی از صورت مانند خط لبخند،خطوط پیشانی، بین دو ابرو و کناره های چشم را رفع می کند؛ برای مشکلات پزشکی هم  استفاده می شود.

من با مراجعه به سایت بهترین کلینیک زیبایی رشت توانستم با مقایسه ای که در مورد کلنیک های زیبایی انجام داده بود ،کلینیک مورد نظر خودم را پیدا کنم. من بعد از جستجو کلینیک ها به کلینیک زیبایی دکتر امانی مراجعه کردم .

با وجود این که یک سال از تزریق بوتاکس می گذرد خیلی از نتیجه آن راضی هستم. توصیه میکنم بقیه مطلب را بخوانید و از مزایا و عوارض آن که برای چه کسانی مناسب نیست آگاه شوید و بهترین تصمیم را بگیرید.

تزریق بوتاکس

درجامعه امروز زیبایی یکی از مسائل مهم برای بسیاری از افراد محسوب می شود، به خصوص زیبایی و طراوت پوست. وجود مقداری چین و چروک و افتادگی پوست، مخصوصا برای افرادی با سن بالاتر نوعی دغدغه و مسئله­ای چالش برانگیز است. برای افرادی که با این مشکل دارند و می خواهند از شر این چین و چروک ها خلاص شوند و همین طور افرادی که چین وچروک در پیشانی خود دارند،با انجام تزریق بوتاکس پیشانی می توانند آن را رفع کنند .

اهداف درمان تزریق بوتاکس 

1- بهبود چین و چروک هایی است که در:

 • کناره های چشم
 • بین دو ابرو
 • کنار لب ها ( خط لبخند)
 • و روی پیشانی بر اثر حرکت مداوم ماهیچه ها ایجاد می شود.

2- درمان مشکلات پزشکی مانند:

 • درد کمر (که بر اثر گرفتگی شدید ماهیچه های کمر ایجاد می شود)
 • تعریق زیاد (که بر اثر فعالیت مداوم غدد عرقی ایجاد می شود)
 • میگرن
 • و بلفارواسپاسم (بسته شدن غیر ارادی پلک) است

تزریق بوتاکس برای پیشانی

ترکیبات بوتاکس

در ایران از ترکیبات مختلفی برای رفع مشکلات خطوط روی پوست و افزایش حجم بدن استفاده می شود. این ترکیبات دو نوع هستند:

ترکیبات فلج کننده

تزریق مقدار اندکی از مواد به ماهیچه ها و عضلات (پیشانی و یا دور چشم) باعث می شود آن قسمت ها فلج شده،  فعالیت آن را کم شود وگرفتگی آن قسمت ها را از بین برود. در نتیجه این عمل، باعث رفع چین و چروک، بالا رفتن ابرو  و همچنین باعث جوانی و نشاط پوست می شود. مدت اثر این روش 3 تا 6 ماه است. در حال حاضر بیشترین استفاده از بوتاکس برای زیبا سازی، در آمریکا انجام می شود.

ترکیبات پر کننده

این ترکیبات با پر کردن شیارهای موجود روی پوست، باعث پر شدن چروک مانند پر شدن خط اخم، خط لبخند، گودی زیر چشم و همچنین افزایش حجم اعضای بدن مثل افزایش حجم لب، چانه و نیز اندام های بدن مانند سینه ها می شوند.

توصیه می شود اگر شما از تزریق ژل تا به الان در قسمتی از صورت خود استفاده کرده اید؛حتما در ابتدا با پزشک خود برای انجام تزریق بوتاکس بیان کنید ،تا پزشک در مورد میزان فاصله زمانی که باید از تزریق ژل بگیرد اطلاع یابید.

این نوع ترکیبات خود به دو نوع تقسیم می شوند؛ دائم و موقت. این ژل های دائم و موقت گودی ها و چین و چروک ها را پر کرده و برای برجسته کردن و پر کردن قسمت هایی مانند گونه و لب استفاده می شود. مدت اثر آن ها هم بین6 ماه تا 6 سال است. مطالعات انجام شده نشان می دهد که تزریق ژل ها هیچ گونه حساسیت، مسمومیت و سرطان زایی ایجاد نمی کنند،بلکه قابل جذب و تجزیه نمی باشند و با بافت پیوندی بدن کاملا تطابق دارند.

ژل موقت (ژوودرم، روفیلان و…) 6 تا 18 ماه ماندگاری دارند. ژل موقت نوعی پروتئین است و در نتیجه بدن در برخورد با این پروتئین، آن را به عنوان یک عامل بیگانه شناسایی نمی کند و چون بعد از مدتی این مواد در بدن تجزیه و جذب می شود، عوارض جانبی ندارد.

ژل دائم (پلی اکریل آمید) همیشگی هستند اما چون بعد از مدتی بافت های بدن تضعیف می شود، اثر و ماندگاری آن 5 تا 10 سال است. این نوع ژل ممکن است ایجاد عفونت و حساسیت کمی کند. برای جلوگیری از این حساسیت ها:

 • بهتر است قبل از تزریق، از افرادی که بیماری زمینه ای دارند، آزمایش گرفته شود.
 • از مواد مرغوب استفاده شود.
 • حجم موادی که تزریق می شود زیاد نباشد.

 

مراحل درمان با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس عمل پیچیده ای نیست. درمان خیلی سریع انجام می شود و در هر شرایطی یکسان است. تنها تفاوت در ناحیه ی تزریق بوتاکس و همچنین مقدار مواد بوتاکس می باشد.

قبل از تزریق بوتاکس

قبل از بوتاکس اگر از داروهایی مثل قرص خواب، قرص ضد حساسیت یا شل کننده عضلات استفاده می کنید یا اگر قبلا بوتاکس کرده اید باید با پزشک درمیان بگذارید. یک هفته قبل از بوتاکس از مصرف مشروبات الکلی بپرهیزید.

مراحل تزریق بوتاکس پیشانی 

 • در اول کار بیمار با آرامش روی تخت مخصوص تزریق بوتاکس دراز می کشد.
 • پرستار محل تزریق پیشانی را تمیز و پاکیزه می کند.
 • برای جلوگیری از درد در طول درمان از کرم بی حس کننده استفاده می شود.
 • به دستور پزشک باید عضلات صورت را منقبض کرد تا قسمتی که باید بوتاکس شود مشخص شده و پس از علامتگذاری آن نواحی کار درمان شروع شود.
 •  پزشک مقدار کمی از مواد بوتاکسی را با استفاده از سوزن های کوچک در همان نواحی علامت گذاری شده تزریق می کند.
 • در ناحیه تزریق بوتاکس پیشانی باید به طوری تزریق شود تا موجب افتادگی ابروها نشود.
 • پرستار در پایان تمام نقاط علامت گذاری شده روی پوست را کاملا پاک می کند.

تقاضا برای تزریق بوتاکس در رشت افزایش زیادی داشته است، اما ممکن است در کنار این تقاضا افرادی به دنبال سوء استفاده باشند.مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که به سراغ هر کلینیکی نروید. همچنین حتما این کار را در حضور یک متخصص انجام دهید تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

 بعد از تزریق بوتاکس 

 • بعد از انجام تزریق بوتاکس ممکن است احساس کنید که پوستتان سفت است که این احساس گذراست.
 • تورم و کبودی بعد بوتاکس دو تا سه روز بعد از بین می رود، پس از داروی رقیق کننده خون مثل آسپرین استفاده نکنید و به جای آن از کمپرس سرد و یا یخ استفاده کنید.
 • ناحیه ای که بوتاکس تزریق شده است را به هیچ وجه ماساژ ندهید.
 • یک روز کار سخت انجام ندهید.
 • تا چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس دراز نکشید و نخوابید.
 • در معرض نور خورشید قرار نگیرید، در صورتی که مجبور به خروج از منزل هستید ،از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

عکس های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

 

تزریق بوتاکس پیشانی

ازبین بردن خطوط پیشانی

 

پرشدن خط لبخند با تزریق بوتاکس

پر شدن خط لبخند

 

ازبین رفتن چروک اطراف چشم با تزریق بوتاکس

از بین رفتن چروک های اطراف چشم

 

تزریق بوتاکس برای پرشدن خط اخم

پر شدن خط اخم

 

تزریق بوتاکس بالارفتن ابرو

بالا رفتن ابرو

 

تزریق بوتاکس لب

بوتاکس لب

 

مزایای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس مزایایی دارد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

 • این روش بسیار ساده است و زمان بر نیست و فقط در حد نیم ساعت طول میکشد.
 • درمان با بوتاکس عوارض جانبی خاصی ندارد.
 • از روش های درمانی مهاجمی نیست و درد زیادی ایجاد نمیکند.
 • نیازی به برش پوست نیست.
 • نتیجه این کار و این درمان به سرعت مشخص می شود و نیاز به گذر زمان زیادی نیست.
 • مهم ترین مزیت آن افزایش اعتماد به نفس است.
 • زیبایی و شادابی پوست را به ارمغان دارد.

 تزریق بوتاکس برای چه افرادی مناسب نیست؟

تزریق بوتاس برای…..

 • افرادی که دارای بیماری هایی مانند آسم، روماتیسم، لوپوس و یا دیابت هستند؛
 • افرادی که آلرژی دارند و دارای عفونت های پوستی اند؛
 • مادران باردار و همچنین شیرده؛
 • و در نهایت برای افرادی ک جوش های چرکی دارند ممنوع است.

 

عوارض تزریق بوتاکس

مطالعاتی زیادی نشان می دهد که روش تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط و چین و چروک ها و افزایش حجم بدن از کم عارضه ترین و ایمن ترین روش هاست. یکی از عوارضی که به همراه دارد ضعف عضلات ناحیه ای است ، البته این عارضه خیلی جدی نیست. با وجود اینکه بوتاکس باعث از بین رفتن سردرهای میگرنی می شود، اما برای افرادی که دارای بیماری های عضلانی یا عصبی هستند، تزریق آن می تواند باعث سردردهای موقتی شود، که آن هم سریعا از بین می رود.

در تزریق بوتاکس پیشانی با مراجعه به افراد غیر متخصص و آشنا نبودن وی با این روش باعث افتادگی ابرو ها می شود ؛به دلیل اینکه تمام تزریق را فقط نمی توان در محل پیشانی انجام داد و باید در نقاط مناسب تزریق شود تا موجب افتادگی و سنگینی محل نشود. توصیه اکید بر این است که تزریق بوتاکس را در کلینیک های زیبایی پوست و موی معتبر انجام دهید.

*از آن جایی که بوتاکس یکی از روش های درمانی است که بدون جراحی و جراحت انجام می شود، نیازی به زمان ترمیم ندارد و میزان نارضایتی از این روش درمانی بسیار کم است، بنابراین توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده است.

هزینه بوتاکس

باید بدانید که هزینه بوتاکس به موارد بسیاری بستگی دارد که در ذیل درباره آن به بحث می پردازیم:

 • ناحیه تحت درمان: در صورتی که بیشتر از یک ناحیه نیاز به درمان داشته باشد؛ مسلما هزینه بوتاکس بالا می رود، اما برای یک ناحیه هزینه کم تر است.
 • تجربه حرفه ای: اگر شخص متخصص پوست و مو مجوز انجام تزریق بوتاکس داشته باشد ،هزینه بیشتر می شود و اگر این عمل توسط متخصص زیبایی انجام شود، هزینه ها کمتر می شود.
 • میزان چین و چروک ها و ماهیت فرد: اگر چین و چروک ها و خطوط روی پوست فرد بسیار زیاد باشد هزینه این عمل بالا می رود زیرا باید از مواد زیادی برای رفع این چروک ها استفاده کرد، ولی برای خطوط و چروک های جزئی این هزینه کم می شود.
 • برند مواد مورد استفاده: نوع برندها و قیمت آن ها متفاوت است.
 • موقعیت جغرافیایی کلینیک: از آن جایی که بعضی از کلینیک ها دارای موقعیت های مکانی بهتری هستند، هزینه بیشتری بابت این کار دریافت می کنند.

اگر مرکز درمانی عمل تزریق بوتاکس را با قیمت خیلی کم انجام می دهند، احتمالا مواد بوتاکسی را رقیق می کنند. به هیچ عنوان سلامتی خود را فدای ارزانی نکنید!

برای دسترسی سریع شما به ما که سوالی برای هزینه داشته باشید ،می توانید با این شماره با ما در تماس باشید. 09113355018

 سوالات متداول درباره تزریق بوتاکس

1-از چه سنی مجاز به انجام بوتاکس هستیم؟ انجام تزریق را زمانی می توانیم انجام دهیم که خطوط و چین و چروک روی پوست ایجاد شود.

2- برای جوان شدن پوست فقط تزریق بوتاکس میتواند مناسب باشد؟ خیر روش های دیگری نیز وجود دارد مانند تزریق چربی،   تزریق ژل ،ترماژ، لیزر فرکسل و… .

3- آیا بوتاکس کف پا برای درمان تعریق زیاد عوارضی دارد؟ اگر پزشک متبحر باشد و همچنین برند آن مناسب باشد عوارضی ندارد.

4- آیا بوتاکس باعث شل شدن پوست می شود؟ خیر. اما اگر دچار شل شدن پوست شد میتوان از عمل لیفت و سفت کردن پوست استفاده کرد.

5-در چه فاصله ای از مدت زمانی می توانیم از تزریق بوتاکس استفاده کنیم؟باید از پزشک خود سوال کنید؛توجه به این که اگر فاصله تزریق بوتاکس کم باشد امکان دارد، بدن شما به این مواد عادت کند و درمانی حاصل نشود.

بهترین کلینیک تزریق بوتاکس در رشت آدرس : گلسار، خیابان ۱۲۲ ، ساختمان فرهام ،طبقه اول ، کلینیک زیبایی دکتر امانی

نتیجه گیری

با توجه به مطالب گفته شد روش تزریق بوتاکس برای زیبایی و جوان سازی پوست روشی ایمن، بدون عارضه، بدون جراحت و برش و روشی بسیار عالی است ، که باعث از بین بردن:

 • چین و چروک های پوست،
 • خطوط روی پوست مانند خط اخم، خط لبخند، خطوط روی پیشانی،
 • بالا رفتن ابرو ها
 • و همچنین باعث پر کردن اعضای بدن مانند لب ها، گونه ها، چانه، سینه و … می شود.

این موارد یاد شده خود از مزایای انجام روش تزریق بوتاکس است و همانطور که گفته شد بالاترین مزیت بوتاکس افزایش اعتماد به نفس در افراد است.توصیه می شود برای انجام تزریق بوتاکس به پزشک متخصص زیبایی پوست و متبحر مراجعه کنید.در این مقاله در مورد تزریق بوتاکس در رشت و همین طور بوتاکس پیشانی در رشت آشنا شدید.

یکی از بهترین کلینیک تزریق بوتاکس در رشت تحت کلینیک زیبایی دکتر امانی است .

دکمه بازگشت به بالا