رزرو نوبت : 01333733126

جراحی بوکال فت در رشت

از کاربردی‌ترین و بهترین روش‌ها برای تخلیه چربی‌های اضافی صورت و زاویه‌دار کردن آن، انجام عمل جراحی بوکال است. تعریف افراد از زیبایی در زمان‌های گوناگون متفاوت بوده است. در هر دوره زمانی نظر افراد در مورد زیبایی دچار تغییراتی شده است. افراد نیز سعی کرده‌اند تا خود را با این تغییرات هماهنگ کنند و به‌این‌ترتیب چهره زیبا و جذابی داشته باشند. امروزه روش‌های نوینی برای زیبایی با پیشرفت فناوری ایجاد شده‌اند که این کارها را بسیار راحت کرده‌اند. یکی از این روش ها انجام جراحی بوکال فت در رشت است.

 

 

بوکال فت به چه چیزی گفته می‌شود؟

منظور از بوکال فت بافت‌های چربی موجود در گونه است که باعث می‌شود ظاهر صورت افراد گرد و توپر دیده شود. این نوع چهره بیشتر برای کودکان و خردسالان مورد قبول و جذاب است و همان‌طور که گفته شد امروزه برای بزرگسالان پسندیده نیست و باعث می‌شود گونه‌ها و زاویه مناسب فک و صورت با وجود این چربی‌ها فرد به‌خوبی دیده نشود.

گاهی چهره‌ها و صورت‌هایی با حالت توپر و گرد مورد پسند بود و یک مزیت برای افراد محسوب می‌شد، ولی امروزه صورت‌های زاویه‌دار به همراه گونه‌های برجسته و لپ‌های فرورفته مزیت محسوب می‌شود و به‌عنوان یک چهره زیبا و بدون نقص شناخته می‌شود. این امر باعث شده که در زمان حاضر افراد به دنبال چاره‌ای برای این مشکل باشند.

 

 

 

عوامل ایجادکننده چربی بوکال

عوامل زیادی در جریان زندگی فرد وجود دارد که می‌تواند باعث تجمع چربی بوکال در زیرپوست شود و در برخی موارد زیبایی شخص را با تهدید مواجه کند. برخی از مهم‌ترین این عوامل عبارت‌اند از:

 

 

جراحی بوکال فت یا برداشتن بوکال فت چیست؟

یکی از جراحی‌های زیبایی که امروزه طرف‌داران زیادی را به خود اختصاص داده است جراحی بوکال فت است. در این عمل زیبایی بافت چربی اضافی در قسمت گونه‌ها وجود دارد، تخلیه می‌شود.

این عمل به این دلیل انجام می‌شود که فرد از گردی و پر بودن صورت خود رضایت نداشته باشد و بخواهد صورتش به حالت کشیده‌تر دیده شود. در این عمل جراحی یک‌لایه چربی که در قسمت عمقی گونه‌ها قرار دارد و بوکال نام دارد را برمی‌دارند. به‌این‌ترتیب تغییر زیادی در حالت صورت ایجاد می‌شود.

این بافت چربی در افراد مختلف و سنین متفاوت اندازه‌های گوناگونی دارد و می‌تواند در برخی بسیار نازک و در برخی دیگر خیلی ضخیم باشد. در نتیجه افرادی که دارای بافت چربی بوکال ضخیم‌تری هستند مطمئناً صورت گردتر و تپل‌تری خواهند داشت. بر این ‌اساس عمل جراحی بوکال فقط برای این افراد توصیه می‌شود و اگر افرادی با لایه‌نازک چربی بوکال اقدام به انجام این عمل کنند نتیجه مطلوب و دلخواهی را کسب نخواهند کرد و فرم خوبی برای صورتشان ایجاد نخواهد شد. عمل جراحی بوکال علاوه بر زیبایی برای جوان‌سازی در سنین بالاتر نیز بسیار مفید است.

 

روش برداشتن چربی دهانی یا عمل جراحی بوکال

برای انجام این عمل جراحی زیبایی بهتر است حتماً به یک پزشک متخصص زیبایی با تجربه مراجعه شود و این عمل در یک کلینیک مجهز و با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام شود. روش انجام این عمل را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 1. از آنجایی ‌که در این عمل نیازی به بیهوشی بیمار نیست، پزشک معالج ابتدا محل موردنظر را با استفاده از بی‌حسی‌های موضعی، بی حس می‌کند تا بیمار به ای ترتیب هیچ‌گونه دردی را احساس نکند؛
 2. بعد از بی حس شدن ناحیه موردنظر، شکاف بسیار کوچکی در داخل دهان فرد و در قسمت داخلی گونه ایجاد می‌کنند؛
 3. در زیر این شکاف ماهیچه‌ای به نام ماهیچه بوکال قرار دارد و لایه چربی بوکال نیز در زیر این ماهیچه وجود دارد که پزشک ماهیچه را کنار زده و لایه چربی را خارج می‌کند؛
 4. پس از برداشتن و جداسازی لایه چربی، محل برش را به‌وسیله نخ‌های مخصوص بخیه قابل جذب بخیه می‌زنند تا شکاف بسته شود؛
 5. بعد از این عمل هیچ‌گونه جای زخمی مشاهده نخواهد شد و در مدت کوتاهی فرد به‌ ظاهر دلخواه خود دست پیدا می‌کند.

وجود درد اندکی بعد از انجام عمل موضوعی کاملاً طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد. پزشک مربوطه به تجویز داروهای مسکن این درد را بهبود می‌بخشد.

 

 

 

نکاتی که بهتراست قبل از انجام جراحی بوکال بدانید

همیشه به افراد توصیه می‌شود که قبل از انجام عمل‌های جراحی مربوط به زیبایی حتماً با پزشک متخصص خود مشورت کنند و با تمام زوایا و جوانب عمل موردنظر خود آشنا شوند و آگاهی کاملی نسبت به آن پیدا کنند. در عمل جراحی بوکال نیز همین‌طور است. فرد می‌تواند با مشورت با پزشک خود متوجه شود که آیا انجام عمل برای او مناسب است و آیا شخص بعد از انجام عمل از چهره‌اش راضی خواهد بود یا نه؟

دررابطه‌با عمل جراحی بوکال دانستن برخی نکات برای فرد ضروری است و می‌تواند در تصمیم‌گیری او تأثیرگذار باشد. مهم‌ترین این نکات عبارت‌اند از:

مراقبت های قبل و بعد از جراحی تخلیه چربی دهانی

عمل جراحی بوکال نیز مانند سایر روش های زیبایی مستلزم مراقبت هایی برای دستیابی به نتیجه مورد نظر است. در زیر برخی از مهمترین مراقبت های قبل و بعد از انجام این عمل بیان شده است.

مراقبت های قبل از جراحی بوکال

این عمل جراحی در زمان بسیار کمی انجام می‌شود و در دسته عمل‌های سرپایی قرار دارد. افرادی که قصد انجام جراحی بوکال را دارند باید قبل از آن موارد زیر را رعایت کنند:

 1. تا 2 روز قبل از عمل از کشیدن سیگار خودداری کنند؛
 2. لازم است قبل از انجام جراحی حتماً ناشتا باشند؛
 3. قبل از انجام عمل باید دهان خود را با دهان‌شویه مخصوص بشویند؛
 4. یک هفته قبل از عمل نباید از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین استفاده کنند.

 

مراقبت های بعد از جراحی بوکال

موفقیت در یک جراحی و کسب نتیجه دلخواه علاوه بر اینکه به مهارت و تخصص پزشک بستگی دارد به مراقبت‌های بعد از عمل نیز وابسته است. حتی اگر پزشک بسیار خوب و باتجربه‌ای عمل را انجام دهد ولی فرد بعد از عمل مراقبت‌های درستی نداشته باشد، آن عمل جراحی به نتیجه مطلوب نخواهد رسید. برخی از مهم‌ترین مراقبت‌ها بعد از انجام جراحی بوکال عبارت‌اند از:

هزینه جراحی تخلیه چربی دهانی (قیمت عمل بوکال فت)

هزینه عمل بوکال فت یا همان هزینه جراحی تخلیه چربی دهانی نیز مانند بیشتر عمل‌های زیبایی در افراد مختلف متفاوت است. این هزینه ها بستگی به میزان چربی موجود در صورت بیمار و زمان انجام عمل دارد. همچنین عواملی مانند: نوع پزشک، کلینیکی که عمل در آن انجام می‌شود و شهر و منطقه جغرافیایی نیز می‌تواند در میزان هزینه‌ها تأثیرگذار باشد.

اگر میخواهید از قیمت و هزینه جراحی تخلیه چربی دهانی اطلاع پیدا کرده با کلینیک زیبایی دکتر امانی با شماره 01333733126 تماس بگیرید.

تمامی این هزینه‌ها به طور کامل در جلسه مشاوره برای بیمار شرح داده می‌شود. زیرا بیمار باید به شرایط کلی عملی که می‌خواهد انجام دهد آگاه باشد.

 

 

 

سوالات متداول

قبل از انجام هر نوع عمل زیبایی ممکن است برای هر شخص سوالاتی در رابطه با آن پیش بیاید. اگر شخص پاسخ درستی برای این سوالات داشته باشد می تواند تصمیم درست و بهتری بگیرد. در زیر برخی از سوالات متداول جراجی بوکال به همراه پاسخ آورده شده است که می تواند به شما کمک کند.

 

انجام عمل جراحی بوکال به چه کسانی توصیه می‌شود؟

به‌طورکلی می‌توان گفت تمام افرادی که از چاقی و پر بودن صورت خود رنج می‌برند می‌توانند از این عمل برای زیبایی استفاده کنند. البنه بهتر است برای این کار با پزشک مشورت کنند. بااین‌وجود جراحی بوکال برای افرادی که ویژگی‌های زیر را داشته باشند توصیه می‌شود:

 • افرادی که صورت‌های گرد دارند و چربی موجود در صورتشان بیشتر از اندازه طبیعی و لازم برای زیبایی است؛
 • افرادی که زاویه صورت آنها به‌وسیله چربی از بین رفته است؛
 • افرادی که پس از داشتن رژیم لاغری به نتیجه دلخواه دست پیدا نکردند؛
 • افرادی که به دلیل چاقی استخوان فک آن‌ها دیده نمی‌شود.

انجام عمل جراحی بوکال چه عوارضی دارد؟

عمل جراحی بوکال یکی از عمل‌های کم‌خطر در زیبایی است که عوارض کمی نیز دارد. ولی مسلماً هیچ جراحی بدون عوارض نخواهد بود. در این قسمت برخی از عوارض احتمالی این عمل را برای شما بیان می‌کنیم:

آیا انجام جراحی بوکال و برداشتن چربی دهانی برای افراد مسن مناسب است؟

از آنجایی که در سنین بالا چربی های صورت خود به خود تحلیل می روند و حجم آن ها کم می شود برداشتن چربی دهانی به افراد مسن توصیه نمی شود. در عوض بهتر است از آن برای جایگزین کردن حجم های از دست رفته استفاده شود.

دوره نقاهت پس از جراحی بوکال چقدر است؟

جراحی بوکال یا برداشتن چربی دهانی یکی از عمل های زیبایی سرپایی محسوب می شود. این روش نیاز به استراحت طولانی و بستری شدن ندارد. فرد می تواند بعد از یک یا دو روز کارهای عادی و روزمره خود را انجام دهد.

 

بهترین کلینیک جراحی بوکال در رشت آدرس : گلسار، خیابان ۱۲۲ ، ساختمان فرهام ،طبقه اول ، کلینیک زیبایی دکتر امانی

 

نتیجه گیری

همان‌طور که گفته شد عمل جراحی بوکال یکی دیگر از راه‌های زیبایی چهره و جوان‌سازی محسوب می‌شود. این عمل امروزه طرف‌داران زیادی را در جامعه به‌خصوص خانم‌ها به خود اختصاص داده است. انجام این عمل بیشتر در افراد چاق و دارای اضافه‌وزن شایع است که می‌خواهند با کم کردن جربی اضافی صورت خود، علاوه بر نمایان شده گونه‌های زیبا، صورتی زاویه‌دار و جوان‌تر داشته باشند. برای انجام این عمل تخصص و مهارت پزشک از اولویت‌های اساسی است. اگرچه ممکن است باعث افزایش هزینه‌ها شود ولی موجب خواهد شد فرد پس از انجام عمل رضایت کامل را داشته باشد. در غیر این صورت می‌تواند ظاهر نامناسبی را برای شخص ایجاد کند که قابل جبران نخواهد بود.

 

 

زاویه سازی صورت در رشت | تزریق ژل در رشت | تزریق چربی در رشت | تزریق بوتاکس در رشت | لیزر موهای زائد در رشت | انجام پی آر پی در رشت | لیپوساکشن غبغب در رشت | لیفت صورت با نخ در رشت | لیفت بینی در رشت | مزوتراپی در رشت | هایفوتراپی در رشت

خروج از نسخه موبایل