زاویه سازی صورت در رشت

این روزها زیبایی و تناسب چهره مساله مهمی برای همه افراد محسوب می شود. یکی از روش هایی زیبایی زاویه سازی صورت نام دارد. تقاضا برای زاویه سازی صورت در رشت افزایش زیادی داشته است، اما افزایش تقاضا همیشه سودجویی برخی افراد را به دنبال دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با صحیح زاویه سازی صورت در شهر رشت آشنا کنیم تا بتوانید درست ترین تصمیم را بگیرید. نکته حائز اهمیت این است که زاویه سازی صورت باید حتما تخت نظر پزشکان متخصص انجام شود.

زاویه سازی صورت

تمایل به زیبایی در وجود همه انسان ها وجود دارد؛ چرا که زیبا بودن و داشتن ظاهری بهتر حس اعتماد به نفس را در انسان جاری می کند. برای همه افراد مهم است که همواره زیبا به نظر برسند؛ داشتن کوچک ترین عیب در صورت باعث پایین آمدن حس اعتماد به نفس در هر فردی می شود. وجود همین عیب ها در صورت باعث شده تا انسان همیشه به دنبال رفع این نواقص باشد. این روزها عمل های زیبایی همچون زاویه سازی صورت یا به عبارتی مادلینگ چهره طرافداران بی شماری دارد و بین زنان و مردان محبوبیت زیادی کسب کرده است.

زاویه سازی صورت برای رفع نواقص چانه و برای فرم دادن یه صورت کاربرد دارد و توسط متخصصان پوست و مو انجام می شود. زاویه سازی صورت علاوه بر اینکه به صورت فرم می دهد، باعث زیبایی و جوان سازی پوست نیز می شود.

در ادامه ی مقاله، اطلاعاتی درباره زاویه سازی صورت، روش های انجام آن ، مزایا، معایب و… خدمتتان ارائه می کنیم:

زاویه سازی صورت و روش های انجام آن

زاویه سازی صورت باعث جوان سازی و زیبایی صورت، اصلاح زاویه بینی، از بین رفتن غبغب و حالت دادن چانه می شود. حالت صورت بعد از انجام این عمل به شکل V (وی) در می آید. در زاویه سازی صورت، قسمت هایی از صورت که نقش اساسی در زیبایی صورت دارند (این قسمت ها شامل زاویه فک، خطوط فک و گونه و چانه)، برجسته تر می شود. به این صورت که این روش با کوچک کردن فک و لاغر کردن صورت و سپس برجسته کردن گونه و چانه کاری می کند تا اجزای صورت با هم تناسب داشته باشند.

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت انواع مختلفی دارد. بسته به نظر پزشک، هر فرد باید از یک روش استفاده کند. به این صورت که پزشک ابتدا فرم و حالت صورت، زاویه فک و حالت گردن بیمار را بررسی می کند و سپس از وی تست هایی می گیرد تا ببیند بیمار نسبت به موادی مانند ژل، نخ و … حساسیت دارد یا نه. سپس شخص به صلاحدید پزشک از یکی از روش های زیر برای زاویه سازی صورت خود استفاده می کند:

*زاویه سازی صورت با تزریق ژل:

تزریق ژل نوعی درمان غیر جراحی است که پزشک ابتدا فرم صورت بیمار را بررسی می کند و سپس به قسمت هایی از صورت وی که نیاز به ژل دارد، ژل تزریق می کند. میزان تزریق ژل باید به مقدار کافی و با دقت بسیار زیاد انجام شود و از طرفی باید این ژل از نوع مرغوب باشد تا تاثیر مثبتی روی صورت داشته باشد. بنابراین قبل از استفاده از روش این روش از زاویه سازی صورت حتما در مورد پزشک معالج و سابقه وی اطلاعات کافی کسب کنید.

بهترین ژل، ژل اسید هیالورونیک است که سازگاری خوبی با بدن دارد. ماندگاری این روش 6 ماه تا 36 ماه است. عدم تقارن صورت بعد از تزریق ژل یا کبودی و عفونت، از معایب تزریق ژل است.

مزایای استفاده از این روش:

 • ایجاد زاویه در فک،
 • از بین رفتن افتادگی پوست گردن و صورت،
 • از بین رفتن چین و چروک های صورت،
 • فرم دهی صورت در نواحی لب و بینی،
 • از بین رفتن خط اخم و خط لبخند،
 • افزایش حجم در نواحی لب، چانه،
 • و … .

*زاویه سازی صورت با تزریق چربی:

این روش به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود . از آن به عنوان بهترین روش زاویه سازی صورت نام می برند. در این روش چربی های اضافه ی دیگر قسمت های بدن گرفته می شود. پس از آماده سازی به نقاطی  از صورت که نیاز به استفاده از آن است، تزریق می شود. از آن جایی که چربی از بدن خود بیمار گرفته می شود با بدن وی سازگار است و هیچ گونه عارضه ای ندارد. این روش مشکلات روش تزریق ژل را ندارد و تا چندین سال ماندگاری دارد.

*زاویه سازی صورت با نخ:

یکی از محبوب ترین روش های مادلینگ چهره، روش زاویه سازی صورت با نخ است. در این روش پزشک نقاطی را روی صورت مشخص می کند که همان نقاط ورودی و خروجی نخ است. بعد از آن با کمک سوزن های باریک و مخصوص، نخ را وارد قسمت های علامت گذاری شده می کند و بعد از اینکه آن ها را از محل خارج می کند، نخ ها را گره می زند و زیر پوست مخفی می کند.

روش زاویه سازی صورت با نخ باعث بالا کشیدن یا به اصطلاح لیفت کردن پوست می شود. نتیجه این کار آنی قابل مشاهده است. در  این روش نیازی به جراحی نیست.

مزایای استفاده از این روش: ریسک کمتر، کمترین عارضه، عاری از آثار زخم، جراحت و مقرون به صرفه بودن و… .

*زاویه سازی صورت با بوتاکس:

این روش نیازی به جراحی ندارد و بیمار کمترین دردی حس نمی کند. این روش به این صورت است که با تزریق بوتاکس به قسمت هایی از چانه، چانه کوچک تر به نظر می رسد. این روش برای افرادی که دارای فک مربعی هستند یا تمایل دارند قسمت پایین صورتشان کشیده تر باشد، مناسب است.

*زاویه سازی صورت با تزریق فیلر:

این روش فرمی زیبا به صورت می دهد. زیرا تزریق فیلر به قسمت پایینی صورت و ناحیه گردن موجب خوش تراش شدن فک می شود. نتیجه استفاده از روش تزریق فیلر نیز آنی قابل مشاهده است و هیچ گونه عارضه ای ندارد.

*زاویه سازی صورت با جراحی:

این روش نیاز به اتاق عمل و بیهوشی دارد. پزشک فک را به وسیله اره و مته مخصوص می تراشد و آن را کوچک تر می کند. اگر این قسمت دارای عضله های پر حجم باشد، پزشک قسمت هایی را بیرون می کشد و سپس بخیه می زند. این روش نسبت به بقیه روش های زاویه سازی صورت از دقت و پایداری بالاتری برخوردار است و شیوه ای تهاجمی می باشد.

عکس هایی از قبل و بعد انجام زاویه سازی صورت (مادلینگ چهره)

 

 

زاویه سازی صورت با روش تزریق فیلر

زاویه سازی صورت با روش تزریق فیلر

 

زاویه سازی صورت با روش تزریق چربی

زاویه سازی صورت با روش تزریق چربی

 

 

زاویه سازی صورت با روش تزریق ژل

زاویه سازی صورت با روش تزریق ژل

توصیه های بعد از انجام زاویه سازی صورت

 • تا یک هفته نباید غذای سفت جویده شود؛
 • تا 4 ساعت بعد از عمل نباید آرایش کرد؛
 • تا 2 روز بعد از عمل از خوابیدن روی شکم بپرهیزید؛
 • تا یک روز بعد ورزش سنگین انجام ندهید؛
 • تا 4 ساعت بعد از عمل به محل مورد نظر فشار وارد نکنید؛
 • تا یک هفته رفتن به آب گرم و یا سونا ممنوع است.

 

زاویه سازی صورت برای چه افرادی مناسب است؟

این عمل برای همه قابل اجرا نیست وتنها افرادی که دارای ویژگی های ذیل باشند می توانند این کار را انجام دهند:

 • افرادی که چانه دایره ای شکل دارند؛
 • افرادی که دارای فک عریض و مربعی شکل هستند؛
 • افرادی که گونه های چاق و یا لاغر دارند؛
 • زنانی که فک آن ها فرم و شکل فک مردانه دارد؛
 • افرادی که فک آن ها زاویه دار نیست.

اگر می خواهید متوجه شوید که صورت شما نیاز به زاویه سازی دارد یا نه، پوست صورت خود را توسط انگشت شست به طرف گوش هایتان ببرید، اگر این حالت صورت خود را دوست دارید، به این معنی است که صورت شما نیاز به زاویه سازی دارد تا زیبا تر شود.

زاویه سازی صورت برای چه افرادی مناسب نیست؟

 • افرادی که پوستی افتاده دارند؛
 • افرادی که صورتشان خیلی لاغر یا خیلی چاق است؛
 • کسانی که صورتشان گرد است؛
 • افرادی که فکشان کوچک است؛
 • کسانی که دارای بینی بزرگی هستند؛
 • کسانی که عقب رفتگی چانه دارند؛
 • افرادی که بالای صورتشان از پایین صورتشان کوچکتر لاغرتر و باریک تر است.

 

عوارض زاویه سازی صورت

عوارض روش های مختلف زاویه سازی صورت (تزریق ژل، تزریق فیلر، تزریق بوتاکس، عمل جراحی، تزریق چربی و زاویه سازی با کمک نخ) باهم متفاوت است. نقطه مشترک در همه ی این روش ها، تورم و درد است که بعد از مدت زمان کمی از بین می رود. اما کبودی و نداشتن تقارن ممکن است در روش تزریق ژل به وجود آید.

هزینه مادلینگ چهره

عوامل گوناگونی بر میزان هزینه زاویه سازی صورت دخیل هستند. یکی از مهم ترین عوامل، نوع روشی است که برای زاویه سازی استفاده می شود؛ هزینه هر کدام از روش ها متفاوت است. تجربه پزشک معالج نیز بر میزان هزینه تاثیر می گذارد. از آن جایی که این کار بسیار حساس است و با زیبایی انسان سر و کار دارد، بهتر است برای انجام آن سراغ یک پزشک متبحر، با تجربه و متخصص بروید. گول تبلیغات با قیمت های کم را نخورید. زیرا اگر کمترین سهل انگاری از طرف پزشک انجام شود، آسیب های جدی و جبران ناپذیری به صورت وارد می کند.

 

بهترین کلینیک زاویه سازی صورت در رشت آدرس : گلسار، خیابان ۱۲۲ ، ساختمان فرهام ،طبقه اول ، کلینیک زیبایی دکتر امانی

در نتیجه:

انسان ها تمایل زیادی به زیبایی و داشتن چهره زیبا دارند. یکی از روش های داشتن ظاهری زیبا و رفع نواقص آن، استفاده از روش زاویه سازی صورت است. زاویه سازی صورت باعث جوان سازی و زیبایی صورت، اصلاح زاویه بینی، از بین رفتن غبغب و حالت دادن چانه می شود. حالت صورت بعد از انجام این عمل به شکل V در می آید.

در زاویه سازی صورت، قسمت هایی از صورت که نقش اساسی در زیبایی صورت دارند (این قسمت ها شامل زاویه فک، خطوط فک و گونه و چانه)، برجسته تر می شود. به این صورت که این روش با کوچک کردن فک و لاغر کردن صورت و سپس برجسته کردن گونه و چانه کاری می کند تا اجزای صورت با هم تناسب داشته باشند و فرم زیبایی به صورت می دهد. این عمل به چند روش انجام می گیرد که هر کدام مزایا، معایب و هزینه های مربوط به خود را دارند. در کل این روش عارضه خاصی ندارد.

به طور کلی این روش دو مزیت دارد:

 1. به صورت فرم می دهد
 2. و همچنین باعث جوان سازی و زیبایی پوست می شود.

برای انجام این عمل بهتر است به پزشک متبحر و با سابقه مراجعه نمود.

 

آدرس بهترین کلینیک زاویه سازی صورت در رشت