لیفت صورت با نخ در رشت

در دنیای امروز بیشتر از گذشته به زیبایی چهره اهمیت داده می شود. همه انسان ها همواره به دنبال روش های زیباسازی چهره خود هستند. یکی از این روش ها که به تازگی استفاده میشود لیفت صورت با نخ است. تقاضا برای لیفت صورت با نخ در رشت افزایش زیادی داشته است، ولی همیشه در مورد کارهای پر تقاضا افرادی هستند که به دنبال سودجویی از این راه هستند. در این مقاله می خواهیم شما را با روش صحیح لیفت صورت با نخ در شهر رشت آشنا کنیم. نکته ای که اهمیت دارد این است که لیفت صورت با نخ باید حتما در کلینیک های تخصصی و توسط پزشکان متخصص انجام شود.

لیفت صورت با نخ

همه ی انسان ها همواره دوست دارند زیبا و جوان به نظر برسند. علاقه زیاد به زیبایی و جوانی امری است که به صورت فطری در وجود همه انسان ها وجود دارد. صورت یکی از اعضای بدن است که صورت مستقیم علائم پیری را بروز می دهد، بنابراین افراد همیشه سعی دارند تا جوانی و طراوت صورت خود را حفظ کنند.

به علت تغییراتی که در اثر بالارفتن سن در انسان ایجاد می شود، اسکلت صورت، عضلات، پوست و… دست خوش آسیب هایی می شوند. از جمله این آسیب ها می توان به ایجاد خط خنده، افتادگی ابرو (افزایش شلی در بافت های نرم)، مسطح شدن گونه ها، تیرگی، ایجاد لکه و همچنین چروکیده شدن پوست صورت.  همه این تغییرات ظاهر باطراوت و لطیف پوست را از بین می برد.

امروزه با پیشرفت علم راه های زیادی برای جوانسازی صورت وجود دارد که عوارض نداشته و بدون عمل جراحی انجام می شود. مانند تزریق بوتاکس، ژل ها، روش های لایه برداری شیمیایی و همچنین لیفت یا لیفتینگ صورت با نخ.

در ادامه به معرفی و بررسی روش جوانسازی پوست بوسیله لیفت صورت با نخ می پردازیم:

لیفت و نخ

لیفتینگ در اصطلاح به معنای کشیدن و لیفتینگ صورت یعنی کشیدن پوست صورت.

در کشور ما در طی سال های اخیر، لیفت صورت با نخ رایج شده است و بیماران ترجیح می دهند بجای انجام عمل جراحی جوانسازی صورت که بسیار پر هزینه است، از این روش استفاده کنند. زیرا این درمان دوره ی نقاهت کوتاهی دارد و بیماران خیلی زود می توانند به فعالیت های عادی خود برگردند.

در اواخر سال 1990 آقای مارلن سولانیدزه که جراحی روی است، نخ های بخیه خاردار را برای انجام عمل لیفت عضلات افتاده صورت معرفی کرد. این نخ ها غیر قابل جذب بوده و برای استفاده از آن ها نیاز به یک عمل جراحی کوچک بود.

به دلیل اینکه نصب این نخ ها نیازمند یک عمل جراحی بود، بسیاری از پزشکان و بیماران روی خوشی به این روش نشان ندادند. به همین دلیل بعد از آن استفاده از نخ های خاردار آپتوس ِ روسی و بعد از آن سیلوئتِ آمریکایی برای لیفت صورت مورد استفاده قرار می گرفت.

در طی سال های اخیر کُره دست به کار تولید نخ های پلی دی اکسان جذبی در انواع مختلف مونو، تورنادو، خاردار و اسکرو شد که برای نصب این نخ ها احتیاجی به همان عمل جراحی کوچک هم نیست. این نوع نخ ها با بدن سازگاری دارد و امروزه از همین نخ برای انجام لیفت صورت استفاده می شود. برای به دست آوردن نتیجه بهتر، می توان از تمامی نخ ها یعنی نخ های مونو، خاردار، تورنادو و… استفاده کرد. استفاده از نخ های خاردار اگر با پرکننده های پوستی ترکیب شوند از نظر لیفت و حجم مناسب، نتیجه بهتری می دهند. نخ های مونو برای سفت کردن پوست انتخاب خوبی است ولی استفاده از نخ های خاردار برای حجم دادن، مناسب نیست.

نکات مهم لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ می تواند یک روش ابتدایی و جایگزین عمل جراحی باشد. همچنین افرادی که قبلا عمل جراحی کشیدن پوست صورت انجام داده اند و بار دیگر می خواهند پوست صورت خود را لیفت کنند اما برای بار دوم آمادگی جراحی ندارند، روشی مناسب است.

یکی از نکات مهم که باید به آن توجه نمود این است که آیا باید از نخ جوانسازی پوست استفاده کرد یا نخ های لیفت کننده. این نخ ها هر دو در پوست به صورت آزاد هستند و نقطه اتصالی ندارند. نخ های جوان سازی پوست نخ هایی هستند به صورت تک رشته ای مونو فیلامان که بسته به نیاز حدودا در یک جلسه، 10 تا 120 نخ در پوست قرار می گیرد. این نخ ها روی سوزن هایی با سایز 25 تا 31 به صورت صاف نصب شده و به صورت توری و V مانند در پوست قرار می گیرند.

 

لیفت صورت با نخ (از بین رفتن خط لبخند، افتادگی گونه و خط پیشانی)

لیفت پوست صورت با نخ ( از بین رفتن خط لبخند، افتادگی گونه و خط پیشانی)

 

نخ های لیفت کننده، خاردار هستند یا دندانه دارکه به صورت مکانیکال پوست را لیفت می کنند. در هر طرف صورت بسته به مشکلی که بیمار دارد 1 تا 5 نخ خاردار استفاده می شود. بنابراین برای استفاده از نخ باید هدف درمان مشخص شود. لیفت صورت یا جوان سازی!

طریقه انجام لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ به این صورت است که نواحی از صورت که نیاز به لیفتیگ دارند توسط پزشک علامت گذاری شده و به صورت موضعی بی حس می شود. نخ ها از طریق برش های کوچکی که در قسمت پشت خط رویش مو ایجاد می شوند، وارد قسمت زیرین پوست می شود به همین علت جای هیچ گونه جراحت و بخیه روی پوست باقی نمی ماند.

 

از بین رفتن چروک های اطراف چشم با لیفت صورت با نخ

از بین رفتن چروک های اطراف چشم

 

پزشک بعد از اینکه برش ها را برروی پوست ایجاد می کند، از طریق یک سوزن باریک و توخالی استفاده می کند و نخ ها را از نزدیک استخوان گونه به لایه های زیرین پوست می فرستد و سر دیگر نخ به قسمت های داخلی عمیق تر پوست متصل شده و نخ به آرامی بالا کشیده می شود. زمانی که پزشک حس کند نخ لیفت در جای مناسب خود قرار گرفته است به آرامی آن قسمت از بافت پوست را با دست فشار می دهد تا شکلی که مدنظر وی است در آن ناحیه ایجاد شود.

 

انجام لیفت گونه با نخ

انجام لیفت گونه با نخ

 

با انجام این عمل پوستِ شل و بافت های زیر آن کشیده و سفت می شود. زائده های روی نخ در محلی که برش خورده است درگیر می شوند. بعد دو سر نخ در قسمت زیرین پوست بخیه می شوند. در انتها نخ زیر پوست می ماند تا ساختار زیر پوست را حفظ کنند. بعد از انجام این عمل، نخ ها دیده یا احساس نمی شوند و بعد ها بدن با تولید کلاژن ها حالت ایجاد شده را حفظ می کند.

مدت زمان لازم برای لیفت صورت با نخ بستگی به تعداد نخ هایی که مورد استفاده قرار می گیرد دارد. این زمان بین 30 دقیقه تا 1 ساعت است.

کدام نواحی از صورت با نخ لیفت می شوند؟

 • ابروهای افتاده
 • خط لبخند
 • چین و چروک
 • گونه های افتاده
 • قسمت های پایینی صورت و گردن.

 

مزایای لیفت

 • مهم ترین مزیت این روش این است که نتایج آن بسیار طبیعی و زیبا است.
 • این روش، روشی ایمن است. لیفت صورت با نخ را در حساس ترین نقاط صورت می توان انجام داد.
 • دوره ی نقاهت این روش درمانی بسیار کم است. حداکثر 5 روز.
 • بعد از 5 تا 7 روز تمام نشانه های انجام این عمل از بین می رود.
 • از آن جایی که این روش نیاز به عمل جراحی، اتاق عمل و تیم جراحی ندارد، هزینه آن بسیار کمتر از جراحی لیفت است.

 

توصیه های مراقبتی بعد از انجام لیفت صورت با نخ

مراقبت هایی که باید بعد از انجام لیفت صورت با نخ انجام داد شامل:

 • از برداشتن وسایل سنگین خودداری شود؛
 • از کمپرس یخ استفاده کنید؛
 • سر را بالا نگه دارید که این کار کبودی و تورم را کاهش می دهد؛
 • از قرار دادن دست زیر صورت بپرهیزید؛
 • از کشش گونه ها به سمت پایین یا دست کشیدن روی گونه ها اجتناب کنید؛
 • از سیگار کشیدن خودداری کنید زیرا خون رسانی به بافت های درمانی را کم می کند؛
 • از ماساژ دادن صورت بپرهیزید.

لیفت صورت با نخ برای چه افرادی مناسب نیست؟

 • افرادی که به خاطر پیری پوستی فوق العاده نازک، شل، شکننده و آویزان دارند؛
 • افرادی که چربی پوست آن ها خیلی کم است؛
 • کسانی که پوست صورت آن ها به صورت کیسه ای است.

خطرات و عوارض لیفت صورت با نخ

 • عدم تقارن: ممکن است بعد از عمل لیفت میزان اندکی نامتقارنی حس شود که البته با استفاده از نخ های دندانه دار و خاردار، بعد از استقرار این نخ ها بیمار خود را در آینه چک می کند و تا حدودی از عدم تقارن جلوگیری می شود.
 • عفونت: امکان عفونت کردن ناحیه لیفت شده بسیار کم است. برای کاهش خطر ابتلا، بهتر است آن ناحیه با استفاده از بتادین، گاز استریل، پارچه و دستکش ضدعفونی شود.
 • گرانولوم: گرانولوم عبارتست از توموری که از جوانه های گوشتی درست شود. نخ هایی که در پوست نصب می شوند ممکن است ایجاد گرانولوم کنند. این گرانولوم ها طی 3 تا 6 ماه از بین می روند.
 • موج دار شدن: موج دار شدن هنگام استفاده از نخ های دندانه دار و خار دار ایجاد می شود. اگر این نخ ها بیش از حد سفت شود، ممکن است پوست موج دار شود. اگر نخ در جای مناسب قرار گیرد این عارضه طی چند روز برطرف می شود.
 • پاره شدن نخ: گاهی به علت کشیدن زیاد، نخ پاره شود. این مورد در مورد نخ های خاردار اهمیتی ندارد و می توان نخ دیگری جایگزین کرد.
 • خون مردگی یا هماتوم: این خون مردگی عرض دو تا سه روز از بین می رود.
 • آسیب عصبی موضعی: اگر از سوزن های کانولایی استفاده شود امکان ایجاد این آسیب بسیار کم می شود.
 • احساس کردن نخ ها: این حس بعد از چند روز از بین می رود و بیشتر زمان استفاده از نخ های خاردار اتفاق می افتند.
 • کاهش حسی موضعی: این حس بعد از چند ماه از بین می رود.

 

سن مناسب برای انجام لیفت صورت با نخ

انجام لیفتینگ برا خانم ها و آقایان را می توان جهت رفع چین وچروک پوست صورت و گردن در سنین 30 تا 50 سال انجام داد. افراد پیر می توانند به جای عمل های جراحی سنگین از این روش درمانی استفاده کنند.

 

 

بهترین کلینیک لیفت صورت با نخ در رشت آدرس : گلسار، خیابان ۱۲۲ ، ساختمان فرهام ،طبقه اول ، کلینیک زیبایی دکتر امانی

نتیجه

با توجه به مطالبی که گفته شد می توان گفت انجام لیفت صورت با نخ برای زیبایی و جوان سازی پوست روشی ایمن، بدون عارضه، بدون جراحت و برش و روشی بسیار عالی است که باعث از بین بردن چین و چروک های پوست، خطوط روی پوست مانند خط لبخند، افتادگی گونه، بالا رفتن ابروهای افتاده و نامتقارن، افتادگی عضلات گردن و… می شود. که این موارد یاد شده خود از مزایای انجام روش لیفت صورت با نخ است. با این روش صورت بسیار طبیعی به نظر می رسد.

 

آدرس بهترین کلینیک لیفت صورت با نخ در رشت