Site icon کلینیک زیبایی دکتر امانی

تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟ + [ویدئو]

تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟

برای فهمیدن اینکه تزریق ژل بهتر است یا چربی حتما این ویدئو را ببنید قطعا تماشای این ویدئو به تصمیم گیری شما خیلی کمک خواهد کرد.

 

 

 

افزایش سن و پیری امری غیرقابل‌انکار است و نمی‌توان جلوی اثرات آن را بر روی پوست گرفت. به ‌مرور زمان و با افزایش سن تولید کلاژن که باعث جوان‌سازی پوست است، در پوست کاهش پیدا کرده و چین‌وچروک‌هایی را بر روی سطح پوست ایجاد می‌کند. ازآنجایی‌که علاقه به جوانی و زیبایی در تمام افراد وجود دارد و مسئله بسیار مهمی در زندگی هر فرد محسوب می‌شود روند پیری و ازدست‌دادن زیبایی و جوانی پوست برای افراد ناخوشایند خواهد بود. امروزه روش‌های زیادی برای برگرداندن این زیبایی و ازبین‌بردن چین‌وچروک‌های پوست وجود دارد که به‌وسیله آن‌ها می‌تواند مجدداً جوانی را به پوست برگرداند. دو نمونه از این روش‌ها، تزریق چربی و تزریق ژل در زیر پوست است.

در این مقاله قصد داریم این دو روش را برای شما به‌صورت مختصر معرفی کرده و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنیم تا مشخص شود انجام کدام روش بهتر از دیگری است.

تزریق چربی

تزریق چربی در زیر پوست یکی از روش‌های حجم دهندگی به پوست و جوان‌سازی محسوب می‌شود. به‌این‌ترتیب که در این حالت چربی به‌عنوان فیلر یا حجم دهنده پوستی مورداستفاده قرار می‌گیرد. روش انجام آن به این صورت است که از چربی اضافی قسمتی از بدن خود بیمار برای درمان استفاده می‌شود که علاوه بر ماندگاری بالای آن باعث بروز عوارض کمتری خواهد شد چون مواد تزریقی یا همان چربی‌ها از بدن خود شخص است و سازگاری کامل را با بافت بدن دارد.

در طول زمان انجام تزریق چربی، محل موردنظر به طور مرتب ماساژ داده می‌شود تا چربی تزریق شده به‌صورت یکنواخت در محل موردنظر در زیر پوست قرار بگیرد. نکته‌ای که در این روش حائز اهمیت است این است که میزان تزریق چربی باید بیشتر از مقدار موردنظر باشد زیرا قسمتی از آن ممکن است بعد از تزریق مجدداً جذب بدن شخص شود.

به همین دلیل توصیه می‌شود این عمل با فاصله دو ماه بعد از مرحله اول تکرار شود، زیرا جذب چربی در بدن افراد مختلف با هم تفاوت دارد. در برخی افراد ممکن است در مرحله اول به نتیجه دلخواه آن‌ها خیلی نزدیک باشد و در برخی دیگر ممکن است مقدار زیادی از چربی جذب بدن شده و در تزریق دوم این مشکل جبران شود.

تزریق ژل

در این روش از موادی که به آن‌ها ژل گفته می‌شود به‌عنوان فیلر استفاده می‌کنند. این مواد را به‌وسیله سوزن‌های مخصوصی به زیر پوست تزریق شده و به‌این‌ترتیب باعث ازبین‌رفتن خطوط صورت و پرکردن قسمت‌هایی از صورت که حجم خود را ازدست‌داده‌اند می‌شود. این ژل‌های تزریقی موادی مصنوعی و ساخته شده از ترکیب چند ماده هستند که بعد از تزریق به زیر پوست باعث جوان‌سازی آن می‌شوند.

ژل‌های مورداستفاده برای تزریق دارای طول عمرهای مختلفی هستند که از 6 ماه تا 2 سال متفاوت است و بر اساس همین طول عمرها تزریق می‌شوند و ماندگاری آن نیز به این عامل بستگی دارد. تزریق ژل به پوست صورت به‌وسیله چند تزریق کوچک در قسمت‌های مشخص شده انجام می‌شود تا خطوط ایجاد شده در اثر افزایش سن را برطرف ساخته یا باعث برجسته شدن قسمتی از صورت شود.

تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل؟

برای درک بهتر این موضوع بهتر است به طور هم‌زمان مزایا و معایب این دو روش بیان شده و با یکدیگر مقایسه شود. برای بیان برتری یکی از این دو روش نسبت به دیگری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

باتوجه‌به موارد گفته شده و مقایسه آن­ها باهم نمی‌توان به‌صورت قطعی بیان کرد که تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل یا کدام روش نسبت به دیگری برتری دارد زیرا هرکدام دارای مزیت‌ها و معایب خاصی هستند و مشخص‌کردن این موضوع بستگی به نظر متخصص موردنظر بر اساس نیازهای بیمار دارد. هیچ‌کدام از این روش‌ها دائمی نیستند و فقط زمان ماندگاری آن‌ها تفاوت دارد.

نتیجه گیری

همان‌طور که گفته شد روش‌های فراوانی برای زیبایی و جوان‌سازی پوست وجود دارد که دو نمونه از پرکاربردترین این روش‌ها تزریق چربی و ژل در زیر پوست است که باعث ازبین‌رفتن خطوط و چین‌وچروک‌ها و پرکردن نواحی فرورفته پوست صورت می‌شود.

برای دستیابی به نتیجه مطلوب و دلخواه بایستی انجام هر دو روش در مراکز معتبر و زیر نظر پزشکان و متخصصان مجرب در این حوزه انجام شود تا علاوه بر ماندگاری بیشتر و بروز عوارض کمتر برای فرد، نتیجه دلخواهی حاصل شود. نوع مواد و وسایل به‌کاررفته در این روش‌ها بسیار اهمیت دارد و باید توجه ویژه‌ای به آن شود.

تمام تلاش ما در کلینیک زیبایی دکتر امانی فراهم کردن بهترین امکانات با بالاترین کیفیت برای شما عزیزان است. برای رزرو وقت می توانید با شماره کلینیک تماس بگیرید.

خروج از نسخه موبایل