رزرو نوبت : 01333733126

مزوتراپی در رشت

امروزه تقاضا برای انجام مزوتراپی در رشت افزایش یافته است، اما این مساله وجود دارد که تقاضای زیاد افراد باعث شود برخی افراد دیگر با این روش به دنبال سودجویی باشند. در این مقاله قصد داریم شما را با روش انجام مزوتراپی در رشت آشنا کنیم تا درست ترین تصمیم را بگیرید. مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که حتما این کار را در حضور یک متخصص و در کلینیک های معتبر انجام دهید تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

 

دلیل انجام مزوتراپی برای پوست و مو

هر چه زمان می گذرد توجه مردم، چه زن و چه مرد به زیبایی و جوان ماندن بیشتر می شود. مسلما برای همه ما نیز اهمیت دارد که در نظر دیگران چهره بدون عیب و نقصی داشته باشیم و خوب و زیبا جلوه کنیم.

همزمان با اهمیت این مسأله در بین انسان ها، روش های درمانی زیبایی و جوانسازی پوست، روز به روز پیشرفت کرده است و با رشد علم و فناوری روش های نوین جای شیوه های سنتی را گرفته است. این روش ها در تلاش هستند تا به انسان کمک کنند و جلوی فرآیند پیری را گرفته یا از سرعت آن بکاهند.

ذکر این نکته شاید جالب باشد که در نسل جدید، افراد مقدار قابل توجهی از درآمد خود را برای زیبایی پوست و موی خود خرج می کنند و با خرید مواد و لوازم آرایشی مختلف قصد دارند جوان تر به نظر برسند و چهره زیباتری داشته باشند. از جمله مواردی که زیبایی را مورد تهدید قرار می دهد، چین و چروک و لکه های پوستی است. یکی از روش های جدیدی که امروزه برای جوانسازی پوست به کار می رود مزوتراپی است.

تاریخچه مزوتراپی

واژه مزو تراپی برگرفته از کلمه یونانی Meso به معنای میان یا میانه است. این درمان برای اولین بار در سال 1952 توسط یک پزشک فرانسوی به نام میشل پیستور برای بهبود شنوایی یک بیمار استفاده شد و به این وسیله داروی مورد نیاز بیمار به صورت مستقیم در گوش او تزریق شد و شخص بیمار بعد از مدتی شنوایی خود را بدست آورد. بعد از گذشت چند سال، در سال 1958 این سبک مزوتراپی نام گرفت و به کشورهای مختلف معرفی شد و توسط پزشکان زیادی برای بیماری های متنوعی مورد آزمون قرار گرفت و تجربه های خوبی را بر جای گذاشت.

امروزه از این روش تزریق در بسیاری از شیوه های درمان بیماری که نیاز به دوز بسیار کمی از دارو در دفعات زیاد دارند، مورد استفاده می گیرد.

مزوتراپی پوست چیست؟

یکی از موارد مهمی در پزشکی که از این روش درمانی در آن استفاده می شود، از بین بردن چین و چروک ها و لکه های پوستی به وسیله تزریق در زیر پوست است. همچنین از این روش می توان برای درمان لکه های پوستی ناشی از آفتاب سوختگی و عوارض نور خورشید استفاده کرد. در مزوتراپی مواد معدنی، ویتامین ها، آنزیم ها و هورمون هایی که برای جوانسازی پوست لازم و ضروری هستند در دفعات مکرر و به مقدار خیلی کم در زیر پوست تزریق می شوند.

در این روش برای تزریق دارو از دستگاهی به نام “مزوگان” استفاده می شود که این قابلیت را دارد که مقادیر دارو را برای تزریق به وسیله آن تنظیم کرد و به این ترتیب مواد دارویی به صورت مساوی در قسمت های مورد نظر تزریق می شوند.

این تزریق ها به وسیله سوزن های مخصوص و کوچکی انجام می شوند. دوز بسیار کمی از دارو را در دفعات مکرر و بین 100 تا 200 تزریق وارد پوست می کنند. همانطور که گفته شد Meso به معنی میانه است. به این دلیل این روش مزوتراپی نام گرفت که داروها به لایه میانی پوست تزریق می شوند.

انواع استفاده از روش مزوتراپی در رشت

از این روش در بسیاری از درمان ها موضعی به خصوص درمان های مربوط به زیبایی استفاده می شود. برخی از این کاربردها عبارتند از:

مزایای استفاده از روش مزوتراپی پوست در رشت

این روش درمانی دارای مزایای متعددی از نظر بیماران است که در اینجا به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

عوارض انجام مزوتراپی

عوارض جانبی این روش به دلیل اینکه دارو مستقیما در محل مورد نظر برای درمان و به میزان اندک تزریق می شود، به میزان بسیار کم و دور از انتظار است و حتی در صورت بروز هم، این علائم خیلی خفیف و زود گذر خواهند بود. برخی از این علائم موقتی عبارتند از:

تمامی علائم و عوارض های ذکر شده احتمالی هستند و درصد رخ دادن آن ها بسیار اندک و ناچیز است.

انجام مزوتراپی برای چه کسانی ممنوع است؟

افرادی که در یکی از گروه های زیر قرار دارند نباید از روش درمانی مزوتراپی استفاده کنند. زیرا ممکن است سبب بروز علائم شدیدی در آن ها شود. این گروه ها عبارتند از:

هزینه و قیمت های انجام مزوتراپی در رشت

قیمت های انجام مزوتراپی در رشت به عوامل مختلفی از جمله:

و در افراد مختلف متفاوت است. این هزینه ها در جلسات اول مشاوره توسط متخصص برای فرد تشریح می شوند.

 

تعداد جلسات مورد نیاز برای مزوتراپی در رشت

تعداد جلساتی که برای انجام مزوتراپی مورد نیاز است به نوع عارضه تحت درمان، میزان تاثیر داروها بر روی فرد و نوع پاسخ پوستی فرد در مقابل دریافت درمان بستگی دارد و در همه افراد یکسان نیست. همچنین زمان لازم برای درمان با نوع مواد مورد استفاده و مهارت و تخصص پزشک نیز ارتباط مستقیمی دارد. این تعداد بین 8 تا 15 جلسه متغیر است. فاصله زمانی بین هر کدام از جلسات نیز در افراد مختلف یکسان نخواهد بود.

مراقبت های پیش از انجام مزوتراپی

توصیه می شود که فرد یک هفته قبل از انجام مزوتراپی از خوردن داروهای آسپرین و داروهایی که خاصیت ضد التهابی استروئیدی دارند خودداری کرده و در صورت مصرف نیز آن را متوقف نمایند. به این دلیل که این داروها احتمال بروز عوارض و خطراتی مانند کبودی و خونریزی را افزایش می دهند.

مراقبت های پس از انجام مزوتراپی

آیا مزوتراپی دارای تأثیرات دائمی بر روی پوست است؟

در پاسخ به این سؤال می توان گفت که تأثیرات انجام این روش دائمی نیست. برای ماندگاری این تأثیرات و حفظ نتایج مثبت آن، باید انجام آن در فواصل منظم تکرار شود. معمولا سه جلسه اول درمان به وسیله مزوتراپی با فاصله یک یا چند ماهه انجام می شود. بعد از این دوره باید سالی یک بار از این درمان استفاده کرد.

 

 

بهترین کلینیک انجام مزوتراپی در رشت آدرس : گلسار، خیابان ۱۲۲ ، ساختمان فرهام ،طبقه اول ، کلینیک زیبایی دکتر امانی

چرا افراد زیادی روش مزوتراپی را برای جوانسازی پوست انتخاب می کنند؟

همانطور که در این مقاله گفته شد مزوتراپی یکی از روش های نوین برای جوانسازی و زیبایی پوست است. علیرغم اینکه در گذشته نیز برای درمان بیماری های دیگر مورد استفاده بوده است، زمان زیادی از به کار بردن آن در زیبایی، جوانی و بهبود کیفیت پوست نمی گذرد. افراد زیادی به دلیل داشتن ویژگی هایی مانند:

مزوتراپی را ترجیح می دهند و برای انجام آن مشتاق تر هستند.

 

نتیجه گیری

نکته قابل توجه این است که برای دریافت نتایج رضایت بخش از انجام مزوتراپی بهتر است قبل از انجام آن با پزشک متخصص مشورت کرد و این درمان را در مراکز معتبر درمانی انجام داد. یکی از مراکز معتبر برای انجام مزوتراپی در رشت، کلینیک زیبایی دکتر امانی است. همچنین با توجه به اینکه این روش از جمله روش های موقتی درمان های پوستی است باید برای حفط نتایج حاصل آن در فواصل منظم تکرار شود.

در کنار توجه به تمامی موارد ذکر شده فرد باید تمامی مراقبت های لازم برای بعد از درمان را به درستی انجام دهد تا سیر درمانی کاملی را طی کرده و به نتیجه مورد نظر دست پیدا کند. شما نیز می توانید با انجام مزوتراپی پوستی جوان، بدون لک و زیبا داشته باشید.

 

زاویه سازی صورت در رشت | تزریق ژل در رشت | تزریق چربی در رشت | تزریق بوتاکس در رشت | لیزر موهای زائد در رشت | انجام پی آر پی در رشت | جراحی بوکال در رشت | لیپوساکشن غبغب در رشت | لیفت صورت با نخ در رشت | لیفت بینی در رشت | هایفوتراپی در رشت

خروج از نسخه موبایل