رزرو نوبت : 01333733126

همه چیز درباره آشنایی با چسب لیفت بینی

5/5 - (2 امتیاز)

بینی یکی از اجزای اصلی چهره است و زیبایی و خوش فرم بودن آن تاثیر فراوانی بر زیبایی چهره دارد. از طرف دیگر داشتن چهره زیبا آرزوی هر انسانی است و باعث افزایش اعتماد به نفس او می شود. یکی از روش هایی که از گذشته برای زیبایی و فرم دادن به بینی وجود داشته انجام عمل جراحی بینی بوده است. اغلب افراد به دلیل ترس از عمل جراحی و بیهوشی علاقه چندانی به انجام این روش نداشته اند. با پیشرفت علم روش های دیگری نیز ابداع شد که در ادامه به بررسی و معرفی آن ها می پردازیم. یکی از روش های پرطرفدار و بدون نیاز به هیچگونه جراحی که امروزه انجام می شود، استفاده از چسب لیفت بینی است. برای آشنایی با این روش تا پایان همراه ما باشید.

 

لیفت بینی چیست؟

به طور کلی به روشی برای بالا کشیدن و جلو کشیدن پوست ناحیه قوز بینی، لیفت بینی گفته می شود. امروزه لیفت بینی از جمله روش هایی است که جذابیت خاصی به چهره افراد می بخشد. حال نکته ای که وجود دارد این است که:

چه روش هایی غیر از جراحی برای انجام لیفت بینی وجود دارد؟

 

روش های غیر جراحی برای انجام لیفت بینی

1. لیفت بینی با نخ

در روش لیفت بینی با نخ، تعدادی نخ مخصوص و قابل جذب را از زیر بینی در زیر پوست جای گذاری می کنند. در این روش ساختار طبیعی بینی حفظ می شود. هیچ گونه برش و شکستن استخوان اتفاق نمی افتد. به عبارت دیگر بینی هیچ آسیبی مانند عمل جراحی نمی بیند. نخ های لیفت بینی چند دقیقه بعد از بی حسی در محل مخصوص قرار داده می شوند. به این ترتیب با بالا کشیدن بینی و جلو کشیدن ناحیه قوز بینی باعث خوش فرم شدن و ظاهر جذاب بینی خواهند شد.

مزایای لیفت بینی با نخ

از مزایای این روش این است که ظاهر فرد پس از انجام لیفت بینی با نخ، نسبت به قبل جوان تر به نظر می رسد. همچنین نسبت به عمل جراحی مشکلات کمتری دارد. همچنین نیاز به رعایت مراقبت های خاص مانند عمل جراحی نیست.

 

 

2. لیفت بینی با استفاده از چسب لیفت بینی

یکی از سریع ترین و آسان ترین روش ها برای فرم دهی به بینی و لیفت بینی، استفاده از چسب های لیفت بینی است . این روش این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. اثر گذاری این چسب ها بدین صورت است که باعث می شوند با چسباندن و قرار دادن آن ها روی بینی، به طور موقت بینی را بالا نگه دارد و در صورتی که به طور طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرند، می تواند فرم و ظاهر زیبایی به بینی فرد ببخشد.

 

 

ویژگی های چسب لیفت بینی

 

چه مدتی می توان از چسب لیفت بینی استفاده کرد؟

معمولا رول های چسب لیفت بینی قابل استفاده برای 4 تا 6 ماه هستند. به این صورت که باید روزی یکبار چسب بینی تعویض شود زیرا مدت زمان دوام این چسب ها روی بینی حدود 8 ساعت است. چسب های لیفت بینی اگر به مدت چند ماه و به صورت مداوم مورد استفاده قرار بگیرد می تواند تا 40 درصد در بهبود شکل و فرم بینی اثرگذار باشد و ماندگاری آن نیز حفظ می شود.

 

میزان ماندگاری و اثرگذاری چسب لیفت بینی چقدر است؟

لازم به ذکر است در صورتی که حدود 5 الی 6 ماه به طور مداوم از چسب لیفت بینی استفاده شود می تواند اثر مورد نظر را به دنبال داشته باشد. البته اثر این چسب ها روی بینی های گوشتی به مراتب بیشتر از بینی های استخوانی است.

روش اثرگذاری این چسب ها بدین صورت است که در مدت زمانی که از چسب لیفت بینی استفاده می شود حجم بینی کاهش پیدا می کند و فرم آن بهبود می یابد ولی در ساختمان درونی بینی هیچ گونه تغییری ایجاد نمی شود.

 

مزایای استفاده از چسب لیفت بینی

استفاده از چسب های لیفت مزایای فراوانی دارد که از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

طرز استفاده از چسب لیفت بینی به چه صورت است؟

نحوه استفاده از چسب لیفت بینی به این صورت است که ابتدا باید صورت را به طور کامل با آب و صابون شستشو دهید تا هیچ گونه چربی روی پوست باقی نماند و پس از شستن باید صورت را کاملا خشک کرده و حدود 6 الی 7 سانتی متر از آن را برش دهید. سپس وسط این چسب شفاف را در قسمت زیر نوک بینی قرار داده و با فشار بینی خود را به سمت بالا بکشید و از هر دو سمت چسب را به وسیله ماساژ روی دو طرف بینی خود محکم کنید.

 

لیفت بینی با نخ بهتر است یا استفاده از چسب؟

لیفت بینی با نخ یا استفاده از چسب لیفت بینی هر دو جزو روش های آسان و بی خطر برای فرم دهی و اصلاح فرم بینی هستند. هر کدام بر حسب نیاز افراد طرفدارن خاصی را به خود اختصاص داده اند. به طور کلی برای مقایسه این دو روش می توان گفت:

 

 

نتیجه گیری

در این مقاله رو روش نوین و غیر جراحی برای زیبایی بینی به شما معرفی شد. همچنین با اثرات و ویژگی های هر کدام نیز آشنا شدید. اکنون شما می توانید بر حسب نیاز خود و نوع بینی، یکی از روش های لیفت بینی با نخ یا استفاده از چسب لیفت بینی را انتخاب کرده و به فرم دلخواه خود برای بینی دست پیدا کنید.

همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان از دکتر شهروز امانی با شماره 01333733126 تماس حاصل نمایید و با کلینیک زیبایی دکتر امانی در ارتباط باشید.

خروج از نسخه موبایل