رزرو نوبت : 01333733126

جوانسازی پوست با تزریق فیلر

5/5 - (1 امتیاز)

اگر در مورد تزریق فیلر و جوانسازی پوست با تزریق فیلر سوالاتی دارید می توانید با مطالعه این مقاله پاسخ تمام سوالات خود را پیدا کنید…

روشی برای برطرف کردن چین و چروک های صورت و رفع پیری زودرس است. علاوه بر آن می توان از تزریق فیلر برای حجم دهی لب ها و گونه ها استفاده کرد. تزریق فیلر ماندگار نیست و اثر آن پس از مدتی از بین می رود و نیاز به تزریق مجدد دارد. زمانی که سن افراد بالا می رود، پوست آن ها حالت شل شدگی و لاغری به خود گرفته که  تاثیرات منفی روی ظاهر او می گذارد.  امروزه برای جوانسازی و شادابی پوست روش های مختلفی وجود دارد که تزریق فیلر یکی از روش ها می باشد.

تا قبل از این عمل‌های جراحی زیادی به‌منظور زیبایی انجام می‌گرفت که برخی به سبب ترس از جراحی و بیهوشی و یا دوران طولانی‌تر بهبودی تمایل کمتری برای انجام آنها داشتند. اما در سال‌های اخیر روش‌های نوینی مانند: تزریق ژل، تزریق چربی و تزریق فیلر به وجود آمده‌اند که توانسته‌اند تا حدی این ترس‌ها و مشکلات را برطرف کنند. به‌طورکلی می‌توان گفت این روش‌ها از نوع عمل سرپایی زیبایی محسوب می‌شوند که معمولاً در مطب پزشکان متخصص و کلینیک‌ها انجام می‌شوند و نیازی به اتاق عمل ندارند.

جوانسازی پوست با تزریق فیلر چیست؟

تزریق فیلر روشی است که در آن ماده‌ای طبیعی یا مصنوعی به زیر پوست تزریق می‌شود و به‌این‌ترتیب خطوط حاصل از لبخند، چین‌وچروک‌ها، افتادگی‌های گونه و لب، اثر زخم و … درمان می‌شود. اما موضوعی که وجود دارد این است که اکثر تزریق‌های فیلر بعد از مدتی جذب بدن می‌شوند و سرعت جذب آنها کاملاً به نوع و کیفیت مواد بستگی دارد. به همین دلیل گفته می‌شود که اثرات درمان با فیلر موقتی هستند و زمان ماندگاری آنها از چند ماه تا یک سال متغیر است. البته مواد باکیفیت‌تری نیز برای تزریق فیلر وجود دارند که اثرات آن تا چند سال نیز باقی می‌ماند.

 

نواحی انجام تزریق فیلر

تزریق فیلر در نواحی مختلفی از بدن بسته به نوع نیاز انجام می‌شود. مهم‌ترین قسمت‌هایی که این عمل زیبایی روی آن انجام می‌شود عبارت‌اند از:

مراحل انجام جوانسازی پوست با تزریق فیلر

برای انجام تزریق فیلر مانند تمامی عمل‌های زیبایی ابتدا باید فرد جلسات مشاوره‌ای را با متخصص زیبایی و پوست سپری کند تا در مورد روند درمان و میزان نیاز فرد به انجام تزریق اطلاعات جامعی وجود داشته باشد. در این جلسات قسمت‌هایی از بدن فرد که نیاز به تزریق دارد مشخص شده و میزان تزریق مواد برای هر قسمت معین می‌شود. حتی در برخی از موارد نیاز است که از نواحی تزریق عکس گرفته شود. به طور خلاصه می‌توان مراحل انجام تزریق فیلر را در موارد زیر بیان کرد:

  1. بررسی نقاط بدن و ارزیابی آن‌ها؛
  2. مشخص‌کردن نقاطی که به تزریق نیاز دارند و علامت‌گذاری آن‌ها؛
  3. بی حس کردن قسمت‌های مشخص شده و در صورت لزوم پاک‌سازی آن قسمت‌ها؛
  4. انجام تزریق و واردکردن مواد با استفاده از سوزن‌های مخصوص به زیرپوست؛
  5. تمیزکردن قسمت‌های تزریق شده؛
  6. انجام مراحل ریکاوری بعد از عمل؛
  7. پایان تزریق.

 

مزایای تزریق فیلر

معایب جوانسازی پوست با تزریق فیلر

این نوع تزریق هم مانند تزریق چربی و تزریق ژل می‌تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد. ازآنجایی‌که مواد مورداستفاده در تزریق فیلر مصنوعی بوده و کاملاً ساخته دست بشر هستند احتمال بروز برخی عوامل در بدن شخص و در محل تزریق امری کاملاً طبیعی است ولی این عوارض موقتی هستند و بعد از مدتی از بین می‌روند و مشکل خاصی برای فرد ایجاد نمی‌کنند. برخی از معایب و عوارض احتمالی این روش عبارت‌اند از:

البته تمامی عوارض گفته شده جزو روال طبیعی تزریق فیلر هستند و زودگذر بوده و بعد از مدتی از بین می‌روند.

جوانسازی پوست با تزریق فیلر برای چه افرادی ممنوع است؟

جوان سازی با تزریق فیلر برای همه افراد توصیه نمی‌شود و مانند هر روش دیگری برای برخی از افراد ممنوعیت انجام دارد. از جمله:

 

نتیجه‌گیری

رشد علم در زمینه‌های پزشکی و علی‌الخصوص زیبایی تأثیرات چشمگیری داشته و در سال‌های اخیر روش‌های نوین و ساده‌تری برای زیبایی چهره و جوان سازی پوست به وجود آمده است که افراد می‌توانند بدون دغدغه و ترس از جراحی‌های طولانی این روش‌ها را برای درمان انتخاب کنند. از جمله روش‌های درمانی برای مقابله با مشکلات پوستی و رفع چین و چروک‌های پوست که امروزه طرف‌داران بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند می‌توان به: تزریق چربی، تزریق فیلر و تزریق ژل اشاره کرد. در این مقاله به بررسی کامل عمل تزریق فیلر پرداختیم و انواع آن از جمله: تزریق فیلر لب و گونه، تزریق فیلر زیر چشم، ازبین‌بردن خط لبخند و خط اخم و … را معرفی کردیم.

به‌طورکلی می‌توان گفت اگر با شناخت کامل این روش را برای درمان انتخاب کرده و آن را در مراکز معتبر و تحت‌نظر متخصصان مجرب انجام شود نتایج مطلوبی کسب خواهد شد.

 

بهترین کلینیک تزریق فیلر در رشت آدرس : گلسار، خیابان ۱۲۲ ، ساختمان فرهام ،طبقه اول ، کلینیک زیبایی دکتر امانی

برای آگاه شدن از اطلاعات کامل در زمینه قیمت باید با پزشک متخصص مشورت کنید. جهت اطلاع از قیمت تزریق فیلر، و مشاوره رایگان با این شماره تماس بگیرید. شماره تماس جهت مشاوره رایگان و رزرو نوبت : 01333733126

خروج از نسخه موبایل